בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
סא"ל מחזיר דרגותיו: הרמטכ"ל השחית את הצבא 

סא"ל מחזיר דרגותיו: הרמטכ"ל השחית את הצבא

 
 
חדשות נענע

איתן רונאל מחזיר הדרגות במחאה על הירי לעבר פעיל השמאל, גיל נעמתי; אומר כי הערכים עליהם נבנה הצבא הפכו לבדיחה נלעגת; דו"צ: לא קיבלנו את המכתב

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מחאה נוספת של יחידים על מדיניות צה"ל בשטחים מגיעה לרמטכ"ל: סגן אלוף במילואים, איתן רונאל, ששירת בצבא 31 שנים, החזיר את דרגותיו לרב אלוף משה (בוגי) יעלון, בליווי מכתב בו הוא מחה על הירי לעבר פעיל השמאל, גיל נעמתי. בדובר צה"ל אומרים כי המכתב לא הגיע לרמטכ"ל, וכשיגיע תישלח תשובה.

רונאל, איש תותחנים, כתב לרמטכ"ל כי "שלב אחר שלב, ערך חיי האדם פוחת. הערכים שעליהם גדלנו, טוהר הנשק, ערך חיי האדם, כבוד לאדם הנברא בצלם, הפכו לבדיחה נלעגת, ועכשיו עברנו לשלב הבא: חיילים יורים על אזרחים בהפגנה, על פי ההוראות. מי נתן אותן? מי נתן פקודות בלתי חוקיות בעליל?".

רונאל צירף למכתב תמונה ובה נראה הרמטכ"ל, משה יעלון, מעניק לרונאל את דרגות סגן האלוף. רונאל מוסיף ואומר כי "זה הכישלון שלך, של מפקדי הצבא... אם היה לי אמון בך, הייתי אומר לך - נקה את האורוות, קח אחריות, התפטר. האמון בך אבד. נכשלת. אתה וקודמיך השחתתם את הצבא שלי, שלנו. אינני רוצה חלק בצבא כזה.".

רונאל אומר עוד כי "ביום העצמאות ה-51 למדינת ישראל, על גבעת התחמושת, קיבלתי מידיך דרגת סגן אלוף. השתחררתי משירות מילואים פעיל לאחר 31 שנים בצה"ל, כולל השתתפות במלחמת יום הכיפורים, מלחמת לבנון והאינתיפאדה הראשונה, ביחידת שדה. אני מחזיר לך בזאת את דרגותי. אתה הענקת לי את הדרגות - לך אני מחזיר אותן".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by