בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה באמת קורה באיזור 51? 
 
 בית מלון לחוצנים? איזור 51 ממעוף הלווין   
 
בלדד השוחי

האם ממשלת ארה"ב יירטה חללית מעולם אחר, ומחזיקה חוצנים בבסיס סודי בנבאדה? הגולש מבקש, ובלדד השוחי חושף את האמת על אחד המקומות הסודיים בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
רציתי לדעת האם אזור 51 באמת קיים ומה קרה בו.

ארתור
 
העד היחיד, בוב לאזאר
 העד היחיד, בוב לאזאר   
ארתור היקר,

הסיפור של אזור 51 הוא סיפור ארוך וסבוך שהפך מזמן למורשת אמריקאית. הוא הופיע בסרט "היום השלישי", בסדרה "תיקים באפלה", והרשת מפוצצת בסיפורים ושמועות בקשר אליו. אני אנסה לספר את הסיפור כפי שהוא, עם שימת-לב לעובדות.

בערך 150 קילומטרים צפונית ללאס-וגאס שבמדינת נבאדה שוכן שדה תעופה ומתקן ניסויים סודי של צבא ארצות-הברית. ניסו בו מטוסי ריגול, ולא כל כך מזמן ניסו בו אפילו את המטוס החמקן. כולם יודעים שהוא שם. כולם קוראים לו "גרום לייק" על-שם אגם יבש (מה שנקרא: אגם לשעבר) שנמצא באזור. ממשלת ארצות-הברית הכחישה את קיומו במשך שנים רבות, ואחר-כך שינתה את דעתה והודתה שהוא קיים.

במפות ישנות של אתרי הניסוי במתקן, מסומן אזור קטן של כ-150 קילומטרים רבועים בשם "אזור חמשים ואחד". ממשלת ארצות הברית - כצפוי במקרה של מתקן סודי - בעיקר מכחישה.
 

משוגע אחד מספיק

 
בשנת 1989, בתחנת טלוויזיה מקומית בלאס-וגאס, הופיע אחד - בוב לאזאר - וסיפר שהוא חקר צלחות-מעופפות במסגרת עבודתו במתקן סודי שהוא קרא לו "אזור S-4". מר לאזאר סיפר שהוא ביצע את תפקידו בנאמנות המאפשרת לו לתאר מנוע חייזרי בפרוטרוט.

לאזאר סיפר גם שהוא תודרך באשר לנוכחות חיזרית באזור, אך חיזרים של ממש הוא כמעט לא ראה. כמעט. פעם אחת הוא ראה דמות משונה דרך החלון, אבל אולי זה היה סתם. הוא לא בטוח. והממשלה, אתם יודעים... מכחישה.

המנוע שלאזאר תיאר, המבוסס על אנטי-חומר, לא נשמע כמו גליק גדול לאף-אחד בינתיים. לאזאר טען לתואר אקדמאי, אך בדיקה פשוטה גילתה שהוא לא מופיע ברישומים של אף מוסד. כנשאל מדוע שיקר, השיב לאזאר שהממשלה העלימה את הניירות שלו כדי "להעלים" אותו. אלא שכל שאר המסמכים הנוגעים למר לאזאר שרירים ונמצאים, כולל מסמך המראה שהוא הגיש בקשה לפשיטת-רגל שנה לפני הראיון. משום מה חסרים רק הרישומים הנוגעים ללימודיו. הממשלה מכחישה שהעסיקה את לאזאר כמדען ראשי (כטענתו), וטוענת שהוא הועסק כטכנאי תיקונים. אבל זו הממשלה - להכחיש זו העבודה שלה.

אף עובד אחר של אזור 51 לא צץ והתראיין או הודה בשום דבר שתומך בגרסתו של לאזאר. בוב לאזאר סיפר שהוא המריא ונחת בשדה התעופה באזור חמשים-ואחד פעמים רבות בדרכו לעבודה, ממש כמו מאות עובדים אחרים; אך בניגוד לעובדים אחרים, לאזאר לא היה מסוגל לספר איך נראה איזור הנחיתה או איך נראה הנוף כשאתה יורד מהמטוס.
 
 

תיירות מהעולם הזה

כיצד נעשתה הקפיצה מהטענה שמחזיקים חלליות חיזריות באזור 51 לטענה שמהכביש ליד אפשר לראות צלחות-מעופפות בשמיים אפשר, רק בעצב, לנחש, אבל יש שם המון אנשים שבאו לראות. ממשלת נבאדה אף הגדילה לעשות והכתירה את הכביש בתואר "אוטוסטראדה חוצנית" במטרה למשוך תיירים. וזה עובד.

לפני כעשור כמה עובדים באזור התלוננו על נזקים שנגרמו להם מחומרים רעילים בזמן עבודה באתר. לזמן קצר היה נראה כאילו חלק ממעטה המסתורין המכסה את אזור 51 עומד להתפזר קצת בשל חקירה משפטית. ממשלת ארצות-הברית, תאמינו או לא, עשתה שריר ואימצה טקטיקה מבריקה של הכחשה ושל שמירה על סודיות מסיבות של "בטחון לאומי". מדי פעם עולה איזה ערעור ונעלם מיד. בינתיים המתלוננים מתו.

יכול להיות שממשלת ארצות-הברית באמת מחביאה שם חלליות וחייזרים, ויכול להיות שמהכביש הראשי שם אפשר לראות חברים מעולמות אחרים. יכול גם להיות שהממשל האמריקני סתם שומר על התחת שלו, כמו שכל מדינה עושה עם כל בסיס צבאי, ושבוב לאזאר, יחד עם חלק לא מבוטל מהציבור האמריקני, קצת מטורף.

בלדד השוחי
גם לכם יש שאלה? שלחו אותה לבלדד, השוחי שיודע הכל
אימייל: newsdesk@nana.co.il


הערת המערכת: בעקבות מבול השאלות, הפניות והערעורים על התשובה בנושא משולש ברמודה, יחזור בלדד לברמודה בשבוע הבא. והפעם הוא מוריד את הכפפות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by