בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מי גר לי בעכבר? 
 
 אתם יודעים מה מתחבא לכם מתחת היד?   
 
בלדד השוחי

לבקשת הגולשים, בלדד השוחי מציץ לתוך פריט הציוד ההיקפי הקרוב לנו ביותר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
שלום,

ממה מורכב מוך העכבר?

עידו לא-אמין
 
נא להכיר: קרדית האבק, המפלצת שגרה לכם בתוך העכבר
 נא להכיר: קרדית האבק, המפלצת שגרה לכם בתוך העכבר   
עידו,

השאלה שלך כמעט מצאה את דרכה לפח האשפה. "האנאלפבית אפילו לא מסוגל לאיית מח כהלכה", חשבתי לי. אבל אז נחלץ העורך המסור שלי לעזר: "מוך העכבר זה הטינופת שמצטברת בתוך עכבר המחשב שלך, בלדד". טינופת?! אצלי בעכבר?! אבל אני בכלל משתמש בעכבר אופטי...

בכל אופן, שאלה ראויה. השם - לעומת זאת - ראוי קצת פחות. מוך (בחולם או בשורוק) הוא צמר-גפן, כותנה; ובהשאלה כל מני צבירי סיבים שנאספים באופן עצמאי בכל מני חורים. מה שמצטבר לך בעכבר אינו חומר סיבי כלל, אלא מין עיסה שמנונית. אגב, גם השם "עכבר אופטי" בעייתי, שכן גם בעכברים "לא אופטיים" החיישן שמזהה את התנועה בתוך העכבר הוא אופטי. אז אני משער שאנחנו בסדר.
 
 

את הטינופת אוסף העכבר שלך מהמשטח שעליו הוא מתגלגל בעזרת כדור הגומי שנמצא בו. כדור הגומי הלז מגלה כשרון נדיר לאסוף אפילו את חלקיקי הלכלוך הקטנים ביותר, ללוש אותם לגושים גדולים יותר, ולהפקיד אותם בדיוק במקומות שיגרמו לסמן לא להגיב כמו שצריך ולהוציא אותך מדעתך. התנהגות זו מכריחה כל משתמש מסור לפרק את העכבר ולנקות אותו, ואני מניח שיש פה כוונת מכוון של כדור הגומי, שכנראה פשוט אוהב שמתעסקים בו.

הרכבה המדויק של הטינופת משתנה ותלוי בתנאי הסביבה, אבל בדרך-כלל מדובר בתערובת של קשקשי-עור הנושרים ממך ללא הרף, שומן המופרש מעור ידך, וקרדיות קטנות הניזונות משני המרכיבים הקודמים. קרדיות, אגב, הן חרקים מיקרוסקופיים ממשפחת העכבישים, שניזונים בעיקר מעור מת. קרדית אבק-הבית מפורסמת בעיקר בקרב הסובלים מאלרגיה לאבק - עוד שם מטעה. את האלרגיה מעורר אנזים המצוי בצואת הקרדית.

בכל אופן, זו הטינופת. וכשירות לציבור בלדד מצרף מדריך מקוצר לניקוי העכבר.

השרת (והסרת) קשקשים נעימה,

בלדד השוחי

גם לכם יש שאלה? שלחו אותה לבלדד, השוחי שיודע הכל
אימייל: newsdesk@nana.co.il

עוד! עוד בלדד!
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by