בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה נסגר עם משולש ברמודה? 
 
 חלק מההיעלמויות היו בכלל במקומות אחרים (mapquest)   
 
בלדד השוחי

לבקשת הגולשים, בלדד השוחי פותר אחת ולתמיד את אחת התעלומות הגדולות של המאה ה-20. על מה יענה מחר?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלדד היקר,

מאות תיאוריות שנשמעו לאורך השנים מנסות לספק הסבר הגיוני לתעלומת משולש ברמודה. פעם אחת ולתמיד הייתי מבקשת לחשוף את האמת: לאן כולם נעלמים? האם שם טוב יותר מפה? ואיך אפשר להגיע לשם?

מיקי פ, תל-אביב
 
מיקי היקרה,

בואי נניח שבאמת היה מקום כזה, שהיית הולכת לשם ונעלמת. לא היו רצים לשם מלא צוותי צילום ומדענים, וכל מני כאלה? לא היית שומעת על זה כבר כמה עובדות מוחשיות? האם באמת הכל היה נשאר בגדר שמועות מהוססות, או עיתונאים מפוקפקים שנשבעים שאלביס יושב שם ומטביע מטוסים?

מקור השם "משולש ברמודה" הוא סיפור של וינסנט גדיס (Gaddis) מ 1964 שהתפרסם בארגוסי (Argosy), כתב עת לסיפורי הרפתקאות. השם התייחס לשטח באוקינוס האטלנטי שקדקודיו הם פורטו-ריקו, ברמודה, וקו החוף המזרחי של פלורידה. משולש שאחד מקדקודיו הוא קו, זו כבר התחלה רעה.

לפי השמועות, בשטח המסוים הזה נעלמו באופן מסתורי מספר גדול של ספינות ומטוסים, מבלי להשאיר זכר. כותבים אחרים פרסמו נוסחים משלהם לאגדת "משולש השטן", כשהם מדגימים יצירתיות מרשימה בשיפוץ עובדות קיימות, וחוסר נכונות מעורר פליאה לבדוק את ה"עובדות" שהוצגו על-ידי קודמיהם.

תאוריות רבות ניסו להסביר את ההעלמויות המסתוריות במשולש ברמודה. חייזרים, מגנטים, תרבויות עתיקות, טכנולוגיות מתקדמות, ומערבולות בין מימדיות מסתמנים כחביבי הקהל. האמת היא שההסברים הללו כלל לא נחוצים, משום שלשמועות על ההעלמויות המסתוריות אין כל ביסוס עובדתי. אולי המסתורין האמיתי הוא כיצד שמועה מגוחכת וקלה להפרכה כל-כך קנתה לה כזו אחיזה בדעת הקהל.

עד 1975 קנה לו מיתוס המשולש אחיזה מספקת בכדי לעורר את לארי קוש (Kusche) לערוך את המחקר הרציני הראשון בעניין. בספרו "פתרון תעלומת משולש ברמודה" בחן קוש כחמישים מקרי העלמות "מסתוריים" שיוחסו למשולש. רבים התרחשו למעשה מחוץ למשולש - כולל מקרה אחד באוקינוס הלא נכון. מקרים רבים צוינו כהעלמויות במזג-אויר שקט כשרישומים מראים על סערות שהתחוללו באותו זמן ומקום. במקרים רבים של כלי-שיט שנעלמו "ללא זכר" נמצאו למעשה שרידים. למעשה, לכל המקרים נמצאו הסברים פשוטים והגיוניים שלא דורשים התערבות חייזרית או על-טבעית אחרת. אפילו מבחינה סטאטיסטית - בהתחשב בגודל האזור, במזג-האויר, ובתעבורה הגבוהה בסביבותיו - לא ניתן לומר שהתרחשו אסונות רבים במיוחד באזור משולש ברמודה.

באופן לא מפתיע, מחקרו של קוש עשה רושם מועט מאד על חובבי המשולש, אנשים עם חיבה מועטת לעובדות. ובל נשכח את אלו שראו ועודם רואים רווחים נאים מפרסום ספרים והרצאות על המסתורין הנורא של "משולש השטן". שמעי לבלדד: לפעמים מטוסים מתרסקים, לפעמים ספינות טובעות, לפעמים זה קורה במשולש ברמודה. רוצה הסבר הגיוני? נסי דמיון פורה ונכונות להאמין בשטויות לא בדוקות, הוסיפי עוד קמצוץ של תאוות-בצע ועצלנות, וקיבלת מיתוס. זה עד כדי כך פשוט.

בלדד השוחי

גם לכם יש שאלה? שלחו אותה לבלדד, השוחי שיודע הכל
אימייל: newsdesk@nana.co.il
 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by