בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
דברים שיורמים יודעים 
כך ברא אותך הטבע 
 
 לא אנחנו המצאנו את חוסר הביטחון בציוד שהונפק לנו    צילום: Getty Images / אימג'בנק    
דברים שיורמים יודעים |
 

הקיץ מזמן לנו דיון על מעט האברים שלא נחשפים גם בעונה הזאת. אתן הנשים שנועצות אחת בשנייה עיניים אגביות מביקורתיות ועד קנאה חושבות שאנחנו הגברים לא לוקים בתסמונת? פשוט לא מדברים על זה. לכל גבר יש שיח כזה או אחר עם אבר מינו. מילא מה אתן חושבות, אבל הביטחון העצמי זה כבר יותר מדי. ומה לגבי הקשר בין האצבעות למה שמו? יורמים

 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

איתן מצרף לשאלתו קישור לאתר המפרסם תכשיר להגדלת מימדיו של מרכיב מרכזי באנטומיה הגברית ושואל: "היש ממש בהבטחה?"

 

לשם מה לך איתן לשנות את מה שנתן לך הטבע? נחזור על קביעתם של אינספור סקסולוגים, פסיכולוגים ויועצים: הגודל לא חשוב. נקודה. לגמרי חסר חשיבות. לא קובע כלום. חד משמעית. כדי להסיר כל ספק נבהיר שוב: כשאנחנו אומרים "הגודל לא חשוב ולא קובע" כוונתנו, כמובן, שהגודל חשוב מאוד וקובע הכל.

 

דאגות ישנות נושנות

גברים תמיד מעריכים שהדשא של השכן ירוק יותר - או גזום פחות
 גברים תמיד מעריכים שהדשא של השכן ירוק יותר - או גזום פחות 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

לא אנחנו המצאנו את חוסר הביטחון בציוד שהונפק לנו. בשחר ימיו של מדע האנטומיה טרח רנייר דה-גרף (Regnier de Graaf), חלוץ החקירה המדעית של מערכת הרבייה, לצרף את דברי החכמה הללו לקוראיו המודאגים: "הנרתיק בנוי באופן מחוכם ומתאים את עצמו. הוא ייצא לפגוש את הקצר וייסוג מפני הארוך, יתרפה לפני העבה וייתכווץ סביב הצר כך שאין כל צורך לחפש נדן במימדיה של החרב". במובן מסויים צדק דה גראף: שרירי רצפת האגן של האישה גמישים דיים להתרחב ולאפשר לידה ומצד שני להתכווץ כך שטמפון יישאר במקומו. לכן גם הגברים צנועי המימדים יכולים לקיים מצוות פרו ורבו. אבל מאז שנת 1672, בה נכתבה ההרגעה הפיוטית, עלה רף הציפיות שלנו, ואם להשתמש באותו דימוי מיליטריסטי לא די בכך שהנדן יתאים עצמו לחרב - הוא צריך גם להינות מזה.

 

מה נשים חושבות?

העובדה שהנשים מייחסות חשיבות לגודל עדיין לא מסבירה את הדאגה הגברית
 העובדה שהנשים מייחסות חשיבות לגודל עדיין לא מסבירה את הדאגה הגברית 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

 

כשמעיזים לעשות את מה שדה גראף וממשיכיו, עד לכהנים הגדולים של הסקסולוגיה המודרנית - מאסטרס וג'ונסון, נמנעו ממנו: לשאול נשים על העדפותיהן, מתברר שהאורך אמנם חשוב רק לכעשירית מהן אך העובי חשוב ליותר משליש ממי שעונות על סקרים בנושא. אחוז מרשים בהתחשב בהטמעתה של מוסכמת "הגודל לא חשוב" בכל מדריך או מדור יעוץ. אבל העובדה שהנשים מייחסות חשיבות לגודל עדיין לא מסבירה את הדאגה הגברית ממנה מתפרנסים אותם מוכרי תכשירים. אנחנו הגברים משכילים לא פעם לקטלג רצונות נשיים למגירה שניתן לקרוא לה "הן מעדיפות - So what". הרי לא נתחיל, איתן יקירי, להביא פרחים הביתה, להשתמש בדאודורנט או להקשיב לבנות זוגנו רק בגלל שהן מעדיפות כך (ואפילו באחוזים מרשימים יותר מהעדפת העובי). אנחנו לא באמת חוששים לאכזב את הבנות אלא להכשל בתחרות מול יתר הבנים.

 
 

ההשוואה הבלתי נמנעת

לכאורה, המקלחות הצה"ליות או הביקור במלתחות בבריכה היה אמור לתת לנו מושג
 לכאורה, המקלחות הצה"ליות או הביקור במלתחות בבריכה היה אמור לתת לנו מושג 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

סקר בקרב הפונים לניתוח הארכת אבר המין העלה שרובם חרדים יותר להופעתם בחדרי הלבשה מאשר מביצועי המיטה. גדלנו וחונכנו בתרבות המעריצה גבריות ומשייכת אותה לכח, לסמכות ולשליטה. כמעט בלתי נמנע הוא שנייחס יתר כח והצלחה למי שנושא את סממן הגבריות המרשים ביותר. הבעיה היא שלרובנו אין באמת דרך לדעת איפה אנחנו ממוקמים בהתפלגות הזו באוכלוסיה. לכאורה, המקלחות הצה"ליות או הביקור במלתחות בבריכה היה אמור לתת לנו מושג השוואתי אבל כאשר מתבקשים גברים להעריך את מיקומם בטבלה מתברר שרובם הגדול חושב שהדשא של השכן ירוק יותר (או גזום פחות). חלק מהאשמה ניתן להפיל על הגיאומטריה: את שלנו אנו רואים במבט מלמעלה למטה ואילו את חברינו, מקדימה או בהיטל צד. לגבר הטרוסקסואל (סטרייט) אין הזדמנות לראות את הציוד של גברים אחרים אלא במצבו השמוט כך שאנו נאלצים להשוות עצמנו למה שמציגה לנו תעשיית הפורנו שאינה מקפידה על מדגם מייצג של התפלגות הגודל באוכלוסיה הכללית.

 

האם אפשר ללמוד מההומואים?

לגברים הומוסקסואלים אין שום יתרון בפסיכולוגיה של האנטומיה
 לגברים הומוסקסואלים אין שום יתרון בפסיכולוגיה של האנטומיה 
 צילום: Getty Images/ אימג'בנק 
 

כדי להתגבר על מכשלות כאלו תיחקר ד"ר כריסטיאן גרוב (Christian Grov) למעלה מ-1,000 גברים הומוסקסואלים, כלומר כאלו שניתנת להם האפשרות לחזות מקרוב בגברים אחרים ברגעי שמחה. מתברר שאפילו אצל חברינו הגאים הערכת הגודל אינה קשורה למימדים הפיזיים האמיתיים אלא להערכה העצמית. מתברר שצנרת מרשימה לא מעניקה לאינסטלטור ביטחון עצמי אלא להיפך, גברים בעלי הערכה עצמית גבוהה נוטים לחבב את האנטומיה שלהם לעומת חסרי הביטחון שאותם חלקי גוף עצמם יראו להם זעירים. המיתוס "מי שאומר שהגודל לא קובע - סימן שאין לו ציוד כבד" אינו נכון פשוט מפני שאנחנו לא באמת יודעים מה יש לנו שם. את הבורות ואת חוסר הידיעה הזה מנצלים היטב רוכלי התכשירים עליהם שאלת, איתן. תיבת הספאם שלנו מתעשרת בכל יום ביצירות מופת שיווקיות המשכילות לטפח את חוסר הביטחון הזה ולהבטיח לו פתרון קסם.

 

כירורגיה לבעלי הקטן – ולבעלי לב חזק

הפתרונות שהרפואה מציעה מאכזבים - תאהבו את הגוף שלכם. כולו
 הפתרונות שהרפואה מציעה מאכזבים - תאהבו את הגוף שלכם. כולו 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

 

אם עדיין אתה מתעניין, איתן, בפתרונות שיש למדע הרפואה להציע הרי שצפויה לך אכזבה. הרקמות הבונות את אבר המין מסיימות את הגידול בסוף גיל ההתבגרות ואין כל דרך לשכנע אותן לצמוח לאחר מכן. אף תרופה ואף מתקן המבוסס על מתיחה או שאיבה לא הוכחו כבעלי יכולת אמיתית להוסיף משהו, לאורך או לרוחב. הדרך היחידה לשנות משהו במימדים עוברת בחדר הניתוח. יש פרוצדורות כירורגיות המבוססות על ניתוק הרצועות המחברות את העסק לגוף כך שחלקים שהיו חבויים יצוצו מעל פני השטח. לשם אותה מטרה מסלקים שומן המרפד את אזור הערווה וקובר בתוכו עוד מילימטרים יקרים. הבעיה היא שאי אפשר להפוך באופן כזה גמד לענק ותוספת האורך תהיה צנועה למדי - אל תצפה ליותר מ-2 עד 3 סנטימטרים. התוספת הזו משמעותית רק למי שבאמת סובל מתופעה הנקראת, כצפוי, micropenis ופירושה אורך מירבי (מתוח) של פחות משבעה וחצי סנטימטרים. במילים פשוטות ובוטות: אם זה ארוך מספיק כדי שתוכל להשתין בעמידה כנראה שניתוח לא באמת ישפר משהו.

 

הלנה נאגטרן (Helena Nugtern), רופאה אורולוגית מהולנד, עקבה במשך 18 שנים אחר גברים שבקשו הארכה: לא פחות משלושה רבעים פתרו את הבעיה בשיחה בה הובהר להם שמצבם נורמלי. שינוי עובי בעייתי אף יותר, חומר העיבוי הנפוץ הוא שומן אלא שחלק זה בגופנו לא נועד מטבעו לאגור שומן ומה שהוכנס נספג ברובו ונעלם ומשאיר אחריו גבשושיות ובליטות שלא יהפכו אותך למושך יותר בקרב נשים או מרשים יותר במלתחה.

 

סוף דבר ועוד דבר

לסיכום, איתן, העצה הטובה ביותר היא לא לפתוח דואר ספאם, לא להתגרות בגורל ואם לא בורכת במימדים מרשימים הקפד שלא לגדל כרס שתקבור תחתיה את שארית הגאווה הגברית. וחשוב מכל - זכור כי אמנם יש נשים המעריכות עובי אך מעטות מאד בוחרות בני זוג לפי הקריטריון הזה.

 

ובאותו עניין - פינת השאלה הביזארית:

 

 

סקר בקרב הפונים לניתוח הארכת אבר המין העלה שרובם חרדים יותר להופעתם בחדרי הלבשה מאשר מביצועי המיטה... הערכת הגודל אינה קשורה למימדים הפיזיים האמיתיים אלא להערכה העצמית

 

 

"בובלה" מפנה את השאלה הבאה (לא נגענו): "התערבתי עם חברה שלי על מי שמפסידה שותה בקבוק וודקה שלם בלי מים, בלי מיץ. אני אומרת שלמי שיש כף יד גדולה או אצבעות גדולות בידיים או אולי ברגליים אז יש גם המממ... גדול... חברה שלי טוענת שלא... אז...מי צודקת?"

 

למרבה ההפתעה חברתך תיאלץ ללגום מהוודקה. ד"ר ספירופולוס אבנגלוס(Spyropoulos Evangelos)  ושותפיו בבית החולים של חיל הים היווני באתונה טרחו ומדדו אורכים שונים ל-52 מהפציינטים שלהם ומצאו, פרט לאורך ממוצע של 12.2 ס"מ, גם מתאם מובהק לאורכה של האצבע המורה (הסמוכה לאגודל). יש גם מי שמצא הסבר מדעי להתאמה - גן אחד הפעיל אצל העובר ומשפיע על אורך שני האיברים. אבל "בובלה", אם תמייני את מחזרייך על פי אורך האצבע את עלולה להפסיד בחורים נחמדים דוגמת "איתן" מהשאלה הראשונה.

 

תודה ל- Dr. Helena Nugtern על עזרתה

 

» לכל מדורי "דברים שיורמים יודעים"

 

עלתה בדעתכם שאלה מעניינת, מסקרנת, מוזרה, הזויה או מצחיקה? פורום "לכל שאלה תשובה" מחכה לה. ניתן גם לשלוח ל-ysorek@gmail.com

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by