בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
התנ"ך - למבוגרים בלבד? 

התנ"ך - למבוגרים בלבד?

 
 
רויטרס

יותר מ-2,000 פניות נשלחו לרשויות הונג קונג בבקשה לסווג את התנ"ך כ"לא מהוגן", רק מבוגרים יכולים לרכוש, בשל תיאורי האונס והאלימות הכלולים בו. זאת בעקבות סיווג דומה שניתן לטור סקס המעלה שאלות בקשר לגילוי עריות ומין עם בעלי חיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האם יש להגביל את גיל הקריאה של התנ"ך? בשאלה זו דנה השבוע הרשות האחראית על התקשורת והרישוי בהונג קונג (TELA). הרשות נקראה לסווג מחדש את התנ"ך כ"פרסום לא מהוגן", בעקבות יותר מ-2,000 תלונות על תוכנו המיני והאלים של הספר הקדוש, הכולל סיפורים על אונס וגילוי עריות. מ-TELA נמסר בתגובה כי לא יגיש את התנ"ך לדיון בבית הדין לסיווג תכנים מגונים.
 
לא למבוגרים בלבד. התנ"ך (צילום: humain, flickr.com)
 לא למבוגרים בלבד. התנ"ך (צילום: humain, flickr.com)   
2,041 תלונות נגד התנ"ך נשלחו ל-TELA, בעקבות מהומה שהתעוררה במדינה סביב טור סקס שפורסם במגזין סטודנטים. הטור סווג על ידי הרשויות כ"לא מהוגן", משום שהקוראים נשאלו בו אם פינטזו אי פעם על גילוי עריות או קיום יחסי מין עם בעלי חיים.

זמן קצר לאחר סיווג הטור כ"לא מהוגן", העלה אתר אינטרנט לאוויר קמפיין לסיווג דומה של התנ"ך, תוך ציטוט קטעים מהתנ"ך הכוללים תוכן מיני ואלים, שלטענת האתר קיצוני יותר מתוכן הטור.

בתגובה לקמפיין, הודיע TELA כי התנ"ך לא מפר סטנדרטים של מוסר, הגינות וצניעות המקובלים על ידי חברי קהילה סבירים. "התנ"ך הוא טקסט דתי וחלק מהציביליזציה, אשר הועבר מדור לדור", נכתב בהודעת הרשות.

פרסומים המסווגים בהונג קונג כ"מגונים" יכולים להירכש רק על ידי אנשים מעל גיל 18, וחייבים להיות עטופים בכיסוי עליו מופיעה אזהרת הרשויות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by