בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האסיר אשר וייזגן התאבד בתאו בכלא איילון 

האסיר אשר וייזגן התאבד בתאו בכלא איילון

 
 
אפרת פארי

וייזגן שפוט לארבעה מאסרי עולם באשמת רצח ארבעה פלסטינים לפני כשנה וחצי. הוא תלה את עצמו בעזרת התפילין, והשאיר את ספר התפילה פתוח בעמוד הקדיש. מהכלא נמסר כי וייזגן לא הראה סימנים שבכוונתו להתאבד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
האסיר אשר וייזגן התאבד היום (שישי) בתאו שבכלא איילון. וייזגן שפוט לארבעה מאסרי עולם מצטברים ועוד 12 שנים נוספות בגין רצח ארבעה פועלים פלסטינים ופציעת פועל נוסף באוגוסט 2005, בסמוך למפעל האלומיניום ביישוב שילה.
 
ביקש לעזוב את האגף המיועד לשומרי מצוות. וייזגן (צילום: חדשות 10)
 ביקש לעזוב את האגף המיועד לשומרי מצוות. וייזגן (צילום: חדשות 10)   
מהכלא נמסר, כי הבוקר ביקש וייזגן לעזוב את האגף המיועד לשומרי מצוות בו שהה. בעקבות הבקשה הוא הוצא מהאגף, והועבר באופן זמני לתא אחר, עד לבדיקת שיבוצו מחדש. בביקורת שנערכה מאוחר יותר בתא, נמצא וייזגן תלוי, כשהתפילין שלו כרוכים סביב צווארו.

הצוות הרפואי בכלא ניסה להחיותו, אולם רופא טיפול נמרץ קבע את מותו, והודעה נמסרה למשפחתו. מתחקיר ראשוני שערכה הנהלת הכלא, עולה כי האסיר לא הצהיר על כוונה אובדנית בפני אנשי הטיפול בכלא, לרבות עובד סוציאלי ששוחח עמו כחלק משגרת הטיפול במהלך היממה האחרונה. כמו כן, התברר כי וייזגן הותיר את ספר התפילה שלו פתוח על קדיש זמן קצר לפני ההתאבדות.

פעיל הימין הקיצוני, איתמר בן גביר, אמר בתגובה כי בהתאבדות אשם בית המשפט, מכיוון שהשופטים לא התייחסו לטענות עורכי דינו, לפיהן וייזגן אינו כשיר לעמוד לדין. לדבריו, "אם היה מדובר במחבל, הוא היה משתחרר". הוא הוסיף כי "נזכור את אשר וייזגן כמי שניסה למנוע את גירוש היהודים מגוש קטיף, כמי שביקש לעצור את האסון".

סיעת האיחוד הלאומי - מפד"ל דורשת לחקור את נסיבות ההתאבדותו. מהמפלגה נמסר כי "על שירות בתי הסוהר להסיר את כל סימני השאלה המרחפים מעל אירוע זה".
 

המניע לרצח: תכנית ההתנתקות

 
ויזגן, תושב ההתנחלות שבות רחל, רצח בשנת 2005 ארבעה פועלים שעבדו עימו במפעל בהתנחלות שילה. על פי הודאתו, הוא הסיע אותם בסיום יום העבודה וביציאה מאזור התעשייה עצר בסמוך לשומר שעמד במקום, חטף את נשקו באיומי סכין וירה בהם. לאחר מכן חזר למפעל וירה למוות בפלסטיני נוסף. לדבריו, ביצע את הרצח בכדי "למנוע גזירות ואסונות קשים שיוטלו על עם ישראל מידי שמיים, כתוצאה ממימוש תוכנית ההתנתקות".

הוא נידון לארבעה מאסרי עולם מצטברים ועוד 12 שנות מאסר. בנוסף, פסק בית המשפט כי עליו לשלם פיצויים בסך 228 אלף ש"ח לכל אחת ממשפחות הנרצחים ו-100 אלף ש"ח למשפחתו של אדם חמישי שנפצע מהירי.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by