בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
הארי פוטר מאיים על אוכלוסיית הינשופים 
 
 ינשוף השלג. עולם הולך ונעלם (רויטרס)   
 
חדשות נענע

רשויות הטבע בנורבגיה מודאגות: ינשוף השלג, שכיכב בסדרת סרטי הארי פוטר, הפך לאביזר נחשק בקרב המעריצים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הפופולריות של הארי פוטר וינשופו הדוויג מדאיגה את רשויות הטבע בנורבגיה. לטענתם הם חוששים כי ינשופי נורבגיה ייגנבו או ייפגעו על ידי מעריצי סדרת הספרים והסרטים שמעוניינים להשיג לעצמם חיית מחמד כמו של הארי הצעיר.

הינשוף המגלם את הדוויג משתייך לזן מיוחד של ינשופים הנקראים "ינשוף השלג". בסרט מבצע הדוויג בשביל הארי פוטר שליחויות שונות, מביא לו דואר ומשלוחים ומשמש כבן לוויה נאמן. אולם בחיים הינשוף הינו חיית פרא ואינו מתאים לגדול בתנאי שבי, במיוחד בידי אנשים שאינם מיומנים בכך.

"מגיעים אלינו אנשים רבים, גרמנים בעיקר, ששואלים אם אפשר לקנות ינשוף שלג", אומרת ג'יין סולי, ראש מחלקת הטבע הנורבגית. התשובה היא כמובן לא, שכן ינשוף השלג הינו חיה מוגנת בנורבגיה ואסור בשום אופן לסחור בה. בגרמניה ובבריטניה, לעומת זאת, ניתן לקנות ולמכור ינשופי שלג ללא הגבלה.

רשויות הטבע הנורבגיות מדווחות על מספר אנשים שנראו עוקבים אחרי תנועת ינשופי השלג ביערות נורבגיה. "אין ספק שהסרט יצר שוק חדש" אומרת אויסטין סטרוקסן מרשויות הטבע הנורבגיות. "אני מאמינה כי הרבה ילדים מייחלים לינשוף כמו של הארי פוטר", הוסיפה.

העונש הקבוע בחוק הנורבגי על גידול ינשופי שלג הוא שנתיים מאסר. אולם בארצות אחרות באירופה אין כל מניעה לגדל חיות אלה. לינשוף השלג תוחלת חיים של כ-30 שנה, אך אוכלוסיית הינשופים הולכת ופוחתת. מחירו של ינשוף מסוג זה קרוב ל-700 דולר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by