בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
תכנית ההתכנסות ירדה מהפרק 

תכנית ההתכנסות ירדה מהפרק

 
 
חכים בשארה

ראש הממשלה, אהוד אולמרט, אמר בשיחות עם בכירי מפלגתו כי עיסוק בתכנית כעת יהיה "לא רציני", וכי כל המשאבים יופנו לשיקום הצפון. בשיחות אלה הוא גם הביע את התנגדותו הנחרצת להקמת ועדה חקירה לבדיקת החלטות הממשלה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה, אהוד אולמרט, קיבל החלטה לזנוח עד להודעה חדשה את תכנית ההתכנסות, איתה הוא רץ לבחירות. בשיחות שניהל עם חברי מפלגתו, "קדימה", הוא אף אמר כי עיסוק בתכנית בשעה זו יהיה "לא רציני". כך פורסם בעיתון "הארץ". שיקום הצפון וההתמודדות עם תוצאות המלחמה הן כעת, לדברי אולמרט, בראש סדר העדיפויות של הממשלה.
 
להתמקד בצפון.  ראש הממשלה, אהוד אולמרט (רויטרס)
 להתמקד בצפון. ראש הממשלה, אהוד אולמרט (רויטרס)   
גורמים ב"קדימה" ששוחחו עם אולמרט במהלך התקופה האחרונה מוסרים שהוא מכיר בחשיבות הטיפול במסלול הפלסטיני, אך הוא בוחר לדחוק אותו הצידה לטובת שיקום הצפון. אולמרט הודיע למקורביו כי עיקר עיסוקה של הממשלה יהיה סביב הצפון, וכי לא תהיה בקרוב התפתחות כלשהי בנושא תכנית ההתכנסות.

דברים אלה, המיוחסים לראש הממשלה, עומדים בסתירה עם התבטאותו בדבר תכנית ההתכנסות בריאיון לתקשורת הזרה בתחילת החודש. בריאיון שהעניק לסוכנות "רויטרס" ב-2 באוגוסט, הוא אמר כי "היווצרותו של גבול חדש, שייצור יציבות באזור ויוכיח את תבוסת הטרור, יסייע ליצירת האווירה הדרושה להתנתקות מהפלסטינים. זה לא יהיה קל, אך אני מוכן לעשות זאת". התבטאות זו גררה ביקורת קשה נגדו מצד הימין בכנסת, חיילים בלבנון השייכים למחנה הלאומי ואף גורמים במפלגתו.

גורמים בקדימה העריכו כי ירידתו הצפויה מהבמה הפוליטית של שר המשפטים חיים רמון, התומך הנלהב ביותר בתכנית ההתכנסות, בוודאי תתרום לשקיעתה ואף לגניזתה.
 

לא חוקרים שיקולים מדיניים

 
עוד עולה מהשיחות שקיים ראש הממשלה עם בכירים ממפלגתו, כי הוא מתנגד התנגדות נחרצת להקמת ועדת חקירה בנושא המלחמה בלבנון. לטענתו, אין לחקור את התנהלות הממשלה, כי שיקוליה היו מדיניים. מקורבים לו השלימו ואמרו שאכן יש מה לחקור בנושא העורף והצבא, אך לא ראוי שוועדה תבחש בהחלטות הממשלה.

בסביבת אולמרט דחו גם שמועות על כוונה להעביר את שר הביטחון הנוכחי, עמיר פרץ, מתפקידו ולמנות שר אחר. השמות שעלו בתור מחליפים היו אהוד ברק ושאול מופז. הן בקדימה והן בעבודה שללו את האפשרות שמהלך כזה יבוצע.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by