בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
המשטרה הפלילה את בן גביר, ותשלם פיצויים 

המשטרה הפלילה את בן גביר, ותשלם פיצויים

 
 
יוסי גורביץ

בית המשפט בירושלים פסק לאיתמר בן גביר 60 אלף ש"ח כפיצוי על מעצר שווא בגין איומים, כאשר המשטרה ידעה עוד טרם המעצר כי אינו אשם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הופלל ויפוצה. איתמר בן גביר (יצ"ג)
 הופלל ויפוצה. איתמר בן גביר (יצ"ג)   
בית משפט השלום בירושלים פסק הבוקר (שני) סכום של 60 אלף שקלים כפיצויים לפעיל הימין איתמר בן גביר, לאחר שבית המשפט מצא כי המשטרה ניסתה להפליל את בן גביר בעבירת איומים, אף שידעה כי לא היה מעורב בעבירה.

ב-10 באוקטובר 2002, קיבל עורך הדין שמאי ליבוביץ', שייצג אז את מרוואן ברגותי, הודעת SMS מאיימת "אחסל אותך" - שנחתמה על ידי בן גביר. ליבוביץ' התלונן במשטרה, וחברת פלאפון מסרה לה עוד באותו יום כי ההודעה לא יצאה ממכשיר הטלפון של בן גביר, וכי למכשירו של בן גביר אין אפשרות כלל לשלוח הודעות SMS.

למרות זאת, פנתה המשטרה לבית המשפט ב-18 באוקטובר - שמונה ימים לאחר הודעת חברת פלאפון - בדרישה לעצור את בן גביר. בהודעה שנמסרה לבית המשפט, הואשם בן גביר ב"משלוח הודעות איום", בלשון רבים, והמשטרה לא מסרה לבית המשפט על הודעת חברת פלאפון. בן גביר נעצר לחמישה ימים.

שלושה ימים לתוך המעצר, ב-21 באוקטובר, מסרה חברת פלאפון למשטרה כי הודעת ה-SMS שנשלחה לליבוביץ' יצאה ממכשירו של אריה בטאט. בטאט היה מסוכסך עם בן גביר, לאחר שזה הרחיק אותו מתנועת אנשי כהנא - בן גביר אומר כי עשה זאת משום שבטאט ביצע פרובוקציות וניסה להדיח צעירים לעבור על החוק. המשטרה נמנעה מלדווח על כך, ובן גביר נותר במעצר יום וחצי נוספים. יתר על כן, כשנעצר בטאט בשל העבירה, שכנעה המשטרה את בית המשפט לשחררו כעבור יממה.

בית המשפט מתח ביקורת חריפה ביותר על המשטרה, ובין השאר ציין כי דברי נציגת המשטרה, על פיה "בן גביר חבר בתנועה ציונית" יכלו, באם היו משנים את ראש המסמך, "להכתב במשטרים אפלים המוכרים לנו". השופטת הורתה על העברת התיק למחלקה לחקירת שוטרים, כדי שתבדוק אם יש מקום להגשת כתבי אישום כנגד השוטרים. הפיצויים, בתוספת הצמדה וריבית, ישולמו על ידי המשטרה ובטאט.

בן גביר אמר כי הוא מרוצה מפסיקת בית המשפט וכי מדובר בקצה הקרחון של רדיפתו, המתבצעת לדבריו על ידי המשטרה מאז היה בן 14. עם זאת מסר כי הוא שוקל לערער על גובה הפיצוי, משום שאם בית המשפט מצא כי מדובר בהפללה, מגיע לו לדבריו סכום גבוה הרבה יותר.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by