בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
למה גברים אוהבים ביצ'יות? 
 
 הביצ`ית הקלאסית. לא בה מדובר (photos.com)   
 
דנה פאר

האם את נחמדה מדי? ספר חדש מגדיר מיהי "הביצ'ית החדשה", ומסביר למה היא בדיוק מה שהגברים מחפשים. דנה פאר קוראת ומשתפת: איך תהפכי מסתם נחמדונת לנערת חלומות?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הביצ'ית החדשה. אדיבה ומתוקה (photos.com)
 הביצ'ית החדשה. אדיבה ומתוקה (photos.com)   
בפעם האחרונה שהייתי מבולבלת בגלל התנהגות תמוהה של בחור, הצטוויתי על ידי חברה שלי להתנער מהבאסה וללכת לבדוק אי-מייל. "שלחתי לך משהו שבטוח יעודד אותך", היא אמרה. ואכן, בתיבת האי-מייל המתין לי קובץ PDF, שנשא את הכותרת "למה גברים אוהבים ביצ'יות". אני מודה שברגע הראשון הרמתי גבה, אבל הקריאה התגלתה, במפתיע, כתרופה מצויינת למצב רוח מאותגר-גברית.

הקובץ כלל את הפרק הראשון בספרה החדש של שרי ארגוב, "למה גברים אוהבים ביצ'יות". כשסיפרתי עליו לחברים שלי, בני המין הגברי, הם נרתעו מהכותרת. כולם טענו שאלו שטויות, ושהם בכלל לא אוהבים ביצ'יות. הסופרת, שצפתה מראש את ההתנגדות האוטומטית שתתעורר בנו לשמע המילה "ביצ'ית", מקדימה להבהיר, כבר בעמוד הראשון של הספר: "כשאני אומרת את המילה ביצ'ית, אני משתמשת בה עם קריצה".

הביצ'ית העומדת במרכז הספר אינה הטיפוס הקריר והאלגנטי מהסוג של אלקסיס מ"שושלת", וגם לא אותה הביצ'ית הקלאסית בעבודה, שכולם אוהבים לשנוא. לא ולא. הביצ'ית של ארגוב דווקא אישה די מקסימה: אדיבה, נעימה ומתוקה. מה שמיוחד בה זה שהיא לא חיה, לעולם, לפי החוקים של אף אחד אחר, וההערכה העצמית שלה תלויה רק... בעצמה.
 

הנחמדונת: איך לא להתנהג

צמודה לטלפון עד שהוא יתקשר... (photos.com)
 צמודה לטלפון עד שהוא יתקשר... (photos.com)   
הבחורה שארגוב מפצירה בך לא להיות היא מי שזוכה בספר בכינוי המפוקפק "נחמדונת". הנחמדונת היא בחורה שמוכנה לעשות הרבה מאד עבור הגבר שלה, גם אם פגשה אותו ראשונה רק לפני יומיים. הבחורה הזאת תעניק לו ללא גבולות ותיכנע לכל גחמה קלה מצידו, כי מערכת היחסים היא הדבר הכי חשוב לה בחיים. התנהגות כזאת, מזהירה הסופרת, תגרום למערכת היחסים להיהרס אף בטרם התחילה.

קריאת תיאורי התנהגותה של נחמדונת תעורר, אני בטוחה, תחושת אי-נוחות כמעט בכל אחת מאיתנו. מי לא מצאה את עצמה, מתישהו בחייה, מוותרת על הרבה מדי מעצמה בשביל החבר שלה? הנחמדונת, למשל, תתאים את לוח הזמנים שלה לשלו. האם הוא מהזן המעצבן הזה של הגברים שמסרבים לקבוע תכניות אפילו ערב אחד מראש? הנחמדונת פשוט תחכה בסבלנות לטלפון ממנו, ולא תעשה שום תכניות אחרות, עד שתדע אם הם נפגשים היום בערב או לא. אם הוא יתקשר ויציע לה להיפגש, מה טוב. אם לא, היא תיתקע לבד בבית, משועממת ומתוסכלת. רווקה או נשואה - מתריעה ארגוב - אם את מוצאת את עצמך מחכה בחוסר מעש לטלפון ממנו, את בבעיה.
 

אל תהיי "נערה בהמתנה"

גברים. לא מדברים, רק נוהמים (photos.com)
 גברים. לא מדברים, רק נוהמים (photos.com)   
הביצ'ית בחיים, בחיים, לא תיתן לדבר כזה לקרות. לא שהיא תתלונן על זה. פשוט מאד: הוא לא יכול לתת לה זמן מוגדר? אין דייט. הסופרת חוזרת ומדגישה שגברים לא לומדים משיחות. האפקט היחיד שהמשפט "בוא נדבר על זה" משיג הוא שאת מיד מתוייגת בעיניו כ"נודניקית", ובמקרים הגרועים יותר, כ"מישהי-שמזכירה-לו-את-אמא-שלו".

"ראית פעם מה קורה כשגברים נפגשים זה עם זה?" שואלת ארגוב. "השיחות שלהם שונות לחלוטין מהשיחות שלך עם חברותייך. אחד אומר את שלו, ואז השני מגיב. השליש מניד בראשו וכל השאר נוהמים. אחד קונה לו בירה, אחר טופח לו על השכם. כל העניין לוקח בערך דקה וחצי, וזה מקסימום השיתוף והקרבה שהם מסוגלים לנפק ביחד".

אז ממה הגברים כן לומדים? ממעשים. לפי הספר, המעשה שהכי משגע את הגבר שלך, שתופס אותו הכי לא מוכן, שהכי גורם לו לחזור, כמו קפיץ, למקומו הטבעי (והרצוי) - זו טקטיקת ההתרחקות. "נשים חושבות שאם הגבר לצידן נעשה אדיש, הן יכולות 'להחזיר אותו' באמצעות שכנוע או הקרבה מיוחדת" (נשמע מוכר?) "לעומת זאת, הביצ'ית משיגה אותו על ידי זה שהיא מתנהגת כאילו היא יכולה גם בלעדיו. וזה לא כאילו", מדגישה ארגוב, "היא באמת יכולה גם בלעדיו". תלות, הן רגשית והן כלכלית, זה מצב שהביצ'ית לעולם לא תרשה לעצמה להגיע אליו.
 
 

להתרחק כדי להתקרב

משעמם לך בדייט? קצרי אותו (photos.com)
 משעמם לך בדייט? קצרי אותו (photos.com)   
איך תופסים מרחק? הספר מספק עצות ודוגמאות בשפע. את והחבר שלך נפגשים רק באמצע השבוע, כי ככה נוח לו, ובימי שישי הוא מעדיף בכלל לצאת עם חברים שלו. את משתגעת מזה? אל תגידי כלום. פשוט הפסיקי לשתף פעולה עם התבנית הזאת. בפעם הבאה שהוא ירצה לצאת איתך באמצע השבוע, תני לו את אותם תירוצים שהוא נותן לך. "הייתי שמחה לפגוש אותך היום", אמרי במתיקות, "אבל אני לא יכולה. יש לי המון עבודה להספיק, ואחר כך אני רוצה ללכת למכון כושר ככה שבערב אני אהיה עייפה מדי". כל הנדנודים והפרצופים שבעולם לא היו משיגים את אותה תוצאה. עכשיו, מבטיחה ארגוב, הוא חם עלייך כמו אש.

כן, זאת האמת העצובה. כשאת לא זמינה, יש לו פתאום הרבה יותר זמן בשבילך. כשאת לא רוצה לבלות איתו את הערב, הוא חייב לראות אותך כמה שיותר. הבחור מתנהג אליך במהלך הדייט בצורה שלא נראית לך? אמרי לו שאת עייפה וצריכה ללכת הביתה. בדייט הבא, לפחות לפי הספר, הוא יתנהג למופת.
 

איך מחזירים את הניצוץ שאבד?

כשתעדיפי את החוג לקרמיקה, הוא ישתגע (sxc.hu)
 כשתעדיפי את החוג לקרמיקה, הוא ישתגע (sxc.hu)   
את בטח זוכרת במעורפל שפעם, כשהוא היה חדש בחייך, הדברים היו שונים. הוא היה מתוק, רגיש, חיזר אחרייך בלהט. בתקופה הזאת התאהבת בו עד מעל לראש. כעת המצב השתנה, ואת רוצה להחזיר דברים לקדמותם. איך תעשי זאת? אפשר לסכם את התשובה לכך בשתי מילים: התמקדי בעצמך.

הסופרת טוענת שגברים לא מסוגלים להבין את זה, כשאת מעדיפה עיסוק אחר, שבעיניהם הוא "סתמי", על פניהם. לכן, במקום להיפגש איתו מידי ערב, חזרי להתמקד בפעילויות בהן נהגת לעסוק לפני שהוא נכנס לחייך. רקדת אז סלסה שני ערבים בשבוע (גם אם בתקווה לפגוש מישהו)? חזרי לעשות זאת. קורס ספרדית? יאללה, בכיף. האגו שלו לא ייתן לו להפסיד למדריך הסלסה או לארגטל משיעורי הקרמיקה. פתאום תופתעי לטובה, כשתמצאי אותו מחזר אחרייך במלוא המרץ.
 

אז למה גברים אוהבים ביצ'יות?

 
הגברים אוהבים ביצ'יות כי הם אף פעם לא מרגישים כאילו השיגו אותן במאה אחוז. אז הם ממשיכים לנסות כל הזמן, גם אם זה ייקח להם כל החיים. לעומת זאת, כשגבר מתחיל להבין שאת בידיים שלו, את מזמינה זלזול. חזרי על המנטרה הבאה: אל תתני לגבר שלך לגרום לך לצאת מדעתך - גרמי לו את לצאת מדעתו.

לפני סיום, יש משהו שאני חייבת להגיד לנחמדונת המייחלת להפוך לביצ'ית: קחי את כל מה שכתוב בספר הזה בערבון מוגבל. דבר ראשון, כי תמיד צריך להתייחס לספרי עזרה עצמית בחשדנות מסויימת. ודבר שני, כי הספר הזה, וניתן לראות את זה לפי הסגנון שלו - מתיימר להיות משעשע. וכדי לשעשע - ואת זה יודע כל סופר מתחיל וצייר-קריקטורות-דרג-ג' - צריך להגזים. מה, באמת נראה לך שאת לא צריכה להתפשר לפעמים? שבחורות נחמדות תמיד נדפקות? שגברים באמת רק נוהמים? נו, בחייך. ברור שחלק ממה שכתוב פה זו הגזמה פראית ושטויות במיץ.

אבל תזכרי, ואת זה אומרת הסופרת וזה דווקא נכון: את לא סתם. אנשים תמיד ינסו לגרום לך לפקפק בעצמך וביכולותייך, ככה זה. כשזה קורה, הזכירי לעצמך שהדרך היחידה בה הם יכולים להצליח, היא רק אם תרשי להם. אל תתני לאף אחד, אף פעם, לערער את האמונה שלך בעצמך - כי זה, בעצם, כל מה שיש לך בסופו של יום. זכרי שכבוד עצמי הוא הגורם המושך ביותר. והכי חשוב, אל תדאגי. הלך נסיך? יבוא מלך.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by