בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שנת 2006 תיפתח שניה אחת מאוחר יותר 
 
 הזמן האוניברסלי חופף לשעון החורף בלונדון. שעון(stock.xcng)   
 
רויטרס

מדענים דוחים את פתיחת שנת 2006 בשניה, כדי לפצות על שינויים בסיבוב כדור הארץ. השניה תתווסף לשעונים אטומים ברחבי העולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מדענים דוחים את פתיחת שנת 2006 באמצעות הוספת שניה, בפעם הראשונה מזה שבע שנים. הוספת השניה נועדה לפצות על שינויים בסיבוב כדור הארץ. כך דווח היום (ראשון) בסוכנות הידיעות רויטרס.

ההתאמה תבוצע באמצעות הוספת שניה מיותרת לשעונים אטומים ברחבי העולם ברגע שהשעון יכה חצות בזמן האטומי הבינלאומי. שעון אטומי הוא שעון שמשתמש בתהודה אטומית כמונה שלו. השעונים פועלים על פי סקלת זמן רציפה, שנקראת זמן אטומי בינלאומי. כך הודיע ארגון האמריקני לסטנדרטים וטכנולוגיה.

"תהנו מערב השנה החדשה שניה אחת יותר", הודיע המכון. הזמן האוניברסלי חופף לשעון החורף בלונדון. בחוף המזרחי של ארצות הברית, השניה מתווספת בדיוק לפני 7 בערב ביום פתיחת השנה החדשה. שעונים אטומים יראו ברגע זה את השעה 23:59:60, לפני שהם יתאפסו.

השניה שנוספת נועדה להתאים בין הזמן עמו אנו עובדים לזמן סיבוב כדור הארץ, שאליו נוספו 0.9 חלקיות השניה. הפעם הראשונה שהוספה שניה אירעה ב-30 ביוני, 1972. מאז 1999 ועד לאחרונה, שני הסטנדרטים של זמן היו כמעט מסונכרנים לגמרי, ולא היה צורך להוסיף שניות נוספות.

למרות שניתן להוסיף שניה שלילית - כלומר, שניה שמורידים מהזמן האטומי הבינלאומי - עד עתה רק הוספו שניות לזמן זה. ההחלטה מתי יש להוסיף שניה לזמן האטומי הבינלאומי מתקבלת בשירות הבינלאומי לסיבוב כדור הארץ, גוף בינלאומי, שקובע את הסטנדרטים בנושא. תחת חוזה בינלאומי, הרגע המועדף להוסיף או להשמיט בו שניות הוא ה-31 בדצמבר או ה-30 ביוני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by