בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
מה הקטע של פופקורן? 

מה הקטע של פופקורן?

 
 
בלדד השוחי

איך בדיוק מתפקע גרגר התירס המהודק? מתי הומצא הטריק הזה, של פופקורן? וגם: למה לעזאזל אוכלים את זה דווקא בקולנוע? השוחי שיודע הכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בלדד היקר,
איך ולמה פופקורן קופץ? ולמה בכלל גרגר התירס נפתח בזמן החימום?
תודה מראש
הסקרן
 
הקיטור - גם מסיע רכבות וגם עושה פופקורן (sxc)
 הקיטור - גם מסיע רכבות וגם עושה פופקורן (sxc)   
סקרן יקר,
בתוך גרעין התירס יש מים. כשאתה מחממם את הגרעין אתה מחמם גם אותם ובכך אתה מעניק לפרודות (מולקולות) של המים אנרגיה. הפרודות מתחילות לרקוד לכל הכיוונים במלוא המרץ, כשהן רוקדות מספיק חזק הן מתנתקות אחת מהשניה ואז המים מפסיקים להיות נוזל והופכים לגאז שנקרא "קיטור".
 

ריקוד הפרודות

 
קיטור תופס באופן טבעי הרבה יותר נפח ממים נוזליים וכמעט בכל גרעין אחר הוא היה בורח החוצה בשקט ובקלות, אבל לתירס מהזן ה"קופץ" יש קליפה חזקה ואטומה ללחות שכולאת את הקיטור. אז הפרודות ממשיכות לרקוד, עושות בלאגן בתוך החומר העמילני שמהווה את "הבשר" של גרעין התירס ודופקות על הקירות הפנימיים של הגרעין בלחץ הולך וגובר. בסופו-של-דבר הקליפה מתבקעת, אבל אז כבר אין מה לדבר על יציאה שקטה.

הלחץ הגבוה משתחרר בפיצוץ שקורע את הקליפה ומקפיץ את הגרעין. הקיטור טס החוצה כדי לתפוס את הנפח המגיע לו וסוחב יחד איתו את כל החלק הפנימי. מצבורים קטנים של קיטור שנדחסו לתוך "בשר" הגרעין משתחררים מהלחץ, מתנפחים ויוצרים המון בועות קטנות בתוך העיסה העמילנית המבושלת - קצף תירס למאכל. זה הלבן הטעים הזה. הצהוב הקשה שבפנים זה מה שנשאר מהקליפה.

מצאתי שלושה סרטונים באיכות נמוכה שמראים את התהליך הזה בהילוך איטי, ועוד תמונה נחמדה:

• הנה אחד
• הנה שני
• הנה שלישי
• והנה התמונה

אגב, לא רק תירס יכול לקפוץ. בעזרת מכשור מיוחד אפשר "להקפיץ" כל-מני דברים ויש אפילו מי שעושה שימוש בטכניקה דומה לפיצוח המוני של אגוזים, אבל אפילו בבית, על המחבת, לפעמים איזה גרגר אורז עשוי "לקפוץ" בטעות. יאם יאם.
 
 

מתי הומצא הפופקורן?

בלדד שלום!
ישבנו אני וידידתי וקישקשנו להנאתנו, וכטוב ליבנו בפופקורן העלינו את הקושייה - באיזו תקופה גילו את סגולותיו האכילות והמהנות של התירס המתפוצץ: אני טענתי כי סביר להניח כי זמן קצר אחרי שהאדם החל לגדל תירס ולאחסנו סביר להניח שקרה שעקב קירבה למקור חום כמה גרגרים התפוצצו ספונטנית וכך האדם למד (בדרך המקרה) להפיק פופקורן בכוחות עצמו. ידידתי, מנגד, גרסה כי זוהי המצאה מאוחרת יותר ושייכת לתקופה המודרנית, או כדבריה: "לא נראה לי שבמאה ה-13 אנשים ישבו ונשנשו פופקורן" ואני חייב להודות, גם לי זה נראה מוזר...
אנא בלדד, עזור לנו ליישב את הסוגייה!
שלך, אריק
 
לוקחים חוט ומשחילים דרך כל זה (ASAP Images)
 לוקחים חוט ומשחילים דרך כל זה (ASAP Images)   
אתה צודק. יכול אפילו להיות שאנשים "פוצצו" תירס לפני שהם גילו את התירס הרגיל. אין לנו דיווחים על זוללי פופקורן מהמאה הי"ג רק כי הדיווחים שלנו מאותן שנים מגיעים מאירופה ואילו התירס מגיע אמריקה והוא אחד המזונות החשובים של ילידי היבשת הזו כבר אלפי שנים. השד יודע כמה זמן הם מכירים את הפופקורן, אבל ממצאים ארכיאולוגיים מרמזים על לפחות חמשת-אלפים שנה. הם היו אוכלים אותו כחטיף, מכינים ממנו בירה ומרק, משתמשים בו בפולחן דתי, וכשקולומבוס הגיע לבקר הם מכרו למלחים שלו שרשראות פופקורן לקישוט.
 
כשהמתיישבים הלבנים הגיעו לאמריקה הם אכלו פופקורן עם סוכר ושמנת לארוחת-בוקר, אבל רק בסוף המאה הי"ט התחיל לבצבץ הפוטנציאל המסחרי שלו, מה שמביא אותנו לשאלה הבאה.
 

למה אוכלים פופקורן בקולנוע?

אז ככה, בלדד, אני אגש לעניין בצורה ישירה, כי אין לי זמן לשבח את המדור,
למה פופקורן? בסרטים? דווקא מאכל שמרעיש, מעצבן, מסיט את תשומת הלב מהסרט,
למה?
איך זה התחיל? מאיפה? באיזו שנה?
כבר 3 ימים אני לא ישנה, תמצא לי תשובה שאוכל לנוח מהחיפושים..
תודה!
נרקיס.
 
זול. זול לאללה (ASAP Images)
 זול. זול לאללה (ASAP Images)   
כי זה זול. כי אם יש לך את המכונה המתאימה, טיפת חום עם שמן ומלח תהפוך חופן של גרעינים זולים לדלי של פופקורן. בסוף המאה הי"ט אנשים התחילו להסתובב עם עגלות פופקורן ברחוב. ההשקעה הבסיסית מינימאלית, מה שאפשר להם למכור בזול (הלוואי ובעלי אולמות קולנוע ילמדו מהם), הרווחים לא רעים בכלל והשוק, איך אומרים? רעב.
 
לקולנוע הוא נכנס בסביבות 1912. אני לא יודע מי התחיל עם זה, אבל זה תפס במהירות, ולמה לא? בעל אולם קולנוע לא יודע כמה אנשים יבואו לכל הקרנה, אבל הוא רוצה תמיד להיות מוכן להוציא מהם עוד קצת כסף. למה לאגור דברים שמתקלקלים, שצורכים קירור, שתופסים מקום, כשמכונת פופקורן פשוטה פותרת את כל הבעיות?

כשהשפל הכלכלי הגדול הכה בארצות-הברית פופקורן היה אחד הענפים היחידים שפרחו. שקית פופקורן היתה הפינוק של העניים. בזמן מלחמת-העולם השניה כשהיה שם מחסור בסוכר וממתקים הפכו יקרים יותר צריכת הפופקורן הלאומית שולשה. את יודעת מה היתה המכה האמיתית היחידה שתעשיית הפופקורן קיבלה? הטלוויזיה.

כן, הקישור לאולמות הקולנוע נהיה כל-כך חזק שכשאנשים הפסיקו ללכת לקולנוע הם גם הפסיקו לאכול פופקורן. אבל אל תדאגי, הם קיבלו את הכסף בחזרה כשתעשיית מכונות הפופקורן הבייתיות ואריזות הפופקורן למיקרוגל תפסו תאוצה.


שבוע טוב,
בלדד השוחי


גם לכם יש שאלה? שלחו אותה לבלדד, השוחי שיודע הכל
אימייל: bildad@nana.co.il
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by