בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
פיטום האווזים יופסק 
 
 ``הצעה אכזרית``. פיטום אווזים (עמותת אנונימוס)   
 
הארון תחאוכו

שר החקלאות הודיע כי משך את הערר בעניין פיטום אווזים. האיסור לפטם אווזים עומד בעינו. ארגון זכויות בע"ח: "מדובר בהצעת חוקה שערורייתית"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מפגינים מול משרד ראש הממשלה (צילום ארכיון: אנונימוס)
 מפגינים מול משרד ראש הממשלה (צילום ארכיון: אנונימוס)   
שר החקלאות, ישראל כ"ץ הודיע היום (ראשון) כי משך את הערר בעניין פיטום אווזים. לפיכך, האיסור לפטם אווזים עומד בעינו. כ"ץ ביקש לקבל ארכה של שלושה שנים כדי לבחון דרכים לביצוע פיטום אווזים. כ"ץ ביקש להגיש את הערעור כשבועיים אחרי שוועדת השרים לענייני חקיקה דחתה את הצעת החוק שיזם כ"ץ בעד חוק פיטום האווזים. מול ישיבת הממשלה הפגינו הבוקר פעילי זכויות בעלי חיים נגד הערעור. המפגינים מוחים כי פיטום אווזים הוא הליך אכזרי במיוחד שנועד לגרום לניוון שומני של כבד האווז.

בהפגנה הבוקר יוצג "הר" של דפי עצומות, הכוללים מעל 50,000 חתימות. המפגינים ישרקו במשרוקיות ויצפצפו בצפצפות בקריאה: אל תצפצפו על החוק ועל פסיקת בג"ץ ואל תצפצפו על סבל האווזים ועל הציבור, שרובו המכריע מתנגד לפיטום. מנתוני העמותה מדובר ב-72 אחוזים לעומת 15 אחוזים בלבד.

חברי עמותת אנונימוס, ארגון לזכויות בעלי חיים, טוענים כי "שר החקלאות מנסה לאשר בממשלה הצעת חוק שערורייתית, עוקפת חוק ועוקפת בג"ץ, המוציאה אווזים מחוץ לחוק צער בעלי-חיים, ומתירה להתעלל בהם קשות". דוברת העמותה, רעות הורן: "זהו המשך ישיר לגיבוי שמעניק השר כ"ץ ל-24 העבריינים הממשיכים בפיטום אווזים, למרות שהאיסור על כך נכנס לתוקפו כבר לפני חמישה חודשים".
 

הפגנה "מבוימת" של מפטמים

הפגנה בעקבות איומים. פיטום אווזים (אנונימוס)
 הפגנה בעקבות איומים. פיטום אווזים (אנונימוס)   
ב"אנונימוס" טוענים כי מול הפגנתם בירושלים, מארגן בעל הון הפגנה מבוימת, אליה הוא מאלץ מפטמים להגיע באמצעות איומים. "הפגנת ה"מפטמים" לכאורה היא הצגה מבוימת, שאורגנה על-ידי המיליונר השולט במשחטות, והמפגינים אולצו להשתתף בהפגנה באיומים, למרות שהם מתנגדים לחוק המקבע אותם כעבריינים ומעוניינים כבר חודשים בסגירת הענף וקבלת סיוע", אומרת הורן.

עוד היא מוסיפה: "ההפגנה לא אורגנה על-ידי המפטמים, משום שהיא מנוגדת לאינטרסים שלהם, כמו כל החוק-עוקף-בג"ץ ששר החקלאות מנסה לקדם. החוק משרת את האינטרסים של המיליונר ששולט במשחטת האווזים, ול-24 מפטמי האווזים הוא רק מזיק, כי הוא מקבע אותם במעמד של עבריינים ומאריך את הסחבת, במקום לדאוג להם להסבה מקצועית".

לדבריה, דיברו חברי העמותה במהלך הימים האחרונים עם שישה מפטמי אווזים, שטענו שהם אינם מעוניינים להשתתף בהפגנה, אבל הם ייאלצו להפגין בשל הטרור שמופעל כלפיהם. "האיומים הם מפורשים: מי שלא ייקח חלק במאבק למען החוק, המשחטה תייבש אותו כלכלית אם החוק יעבור, על-ידי כך שלא תקנה ממנו אווזים. המפטמים, שמפחדים שיישארו קרחים מכאן ומכאן, נאלצים לעשות הצגה לתקשורת למען בעל ההון", אומרת הורן.
 

מרגלית צנעני: "הפיטום מעוות את גופם של האווזים"

 
הזמרת מרגלית צנעני פנתה בסוף השבוע לשרי הממשלה בבקשה שיצביעו נגד החוק המתיר פיטום אווזים. מרגול כתבה בין היתר כי "הפיטום יוצר באווזים מחלה ומעוות את גופם. אווזים מפוטמים הם בעלי-חיים גוססים. משרד החקלאות טוען כאילו הוצאת האווזים מחוק צער בעלי חיים נועדה לשם ניסויים שימצאו "פיטום בלי סבל".

עוד הוסיפה מרגול "מעניין איך בכל העולם כשאסרו פיטום אווזים לא חשבו על הרעיון הגאוני הזה. אולי בגלל שאי אפשר לנפח פי עשר כבד של חיה בלי לגרום לה סבל, לא משנה כמה קישוטים מוסיפים מסביב? אולי כי גם ההצהרות היפות ביותר לא יכולות להסתיר את הרוע שבהפיכת אווזים אציליים ליצורים גוססים ומעוותים".
 
 

חלק מהמדינות בעולם אוסרות פיטום אווזים

שורה ארוכה של מדינות אסרה על פיטום אווזים: בין המדינות: אוסטריה, אוסטרליה, בריטניה, גרמניה, דנמרק, לוקסמבורג, נורווגיה, פינלנד, שוודיה, ושוויץ. במדינות רבות אחרות הפיטום נמצא בימים אלה בתהליכי איסור, בין היתר באילינוי שבארצות הברית (ההצעה התקבלה פה אחד בסנאט המדינה), ניו יורק ומסצ'וסטס. העיר שיקגו נמצאת בהליכי איסור אף על מכירת כבד אווז.

בארגנטינה החלו בעלי עסקים להקים חוות לפיטום אווזים למטרות ייצוא, ובתגובה החליטה המדינה לאסור את הפיטום ומנעה זאת. בפולין התקיים ענף גדול של פיטום אווזים, והיא אסרה אותו בחוק ב- 1999. באיטליה התקיים פיטום עופות מים והוא הוצא אל מחוץ לחוק בשנה שעברה. בצ'כיה התקיים פיטום אווזים ונאסר ב-1992. חוק שהתקבל בקליפורניה בשנה שעברה, אוסר לא רק פיטום אווזים אלא גם שיווק ומכירה של כבד אווז שומני.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by