בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
משפחת המתנחלים הראשונה עברה לניצן 
 
 פועל מניח קראווילה באתר ניצן (רויטרס)   
 
חדשות נענע

320 מתוך 420 יחידות דיור בניצן כבר מוכנות. עד סוף אוגוסט כבר ייבנו במקום בית כנסת וגן ילדים. המשפחות הראשונות יגיעו לחתום על חוזה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המשפחה הראשונה של מתנחלים הגיעה היום (ראשון) לאתר הקרוואנים בניצנים. מדובר בבני משפחה מניסנית, שמקבלים עתה הסבר מהנהלת האתר, וצפויים להכנס לקראווילה הראשונה. המשפחות הצפויות להגיע אמורות לחתום על חוזה, ולקבל את המפתחות לבית הזמני.

420 משפחות אמורות להיקלט בניצן, ועד עתה הושלמה בנייתם של 320 יחידות דיור. עד סוף אוגוסט ייבנו במקום גם בית כנסת, בנק וגני ילדים. מנהלת ההתנתקות החלה לשלוח ביום חמישי מכתבים למשפחות שהוחלט כי הן זכאיות לקבלת מגורים זמניים בניצן. במנהלת העריכו כי עד אמצע השבוע יתיישבו באתר ראשוני המתפנים.

שר הפנים, אופיר פינס, הגיע לאתר ביום שישי.לדבריו, "צריך לזכור שהמפונים התגוררו בסטנדרט גבוה. צריך לעשות הכל כדי שירגישו בבית". פינס הביע שביעות רצון מהתקדמות העבודות במקום. לאחר שהתברר לו כי חלק מהמשפחות שיעברו בחודש הבא לניצן כבר שילמו ארנונה למועצת חוף עזה עד סוף השנה, הודיע שר הפנים כי משפחות אלו לא יצטרכו לשלם פעמיים.

שר הפנים הגיע לניצן כדי לעמוד מקרוב על התקדמות הבנייה והתכנון לקראת הפינוי, וכן לקראת ישיבת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה שאמורה להכריע ביום שלישי בסוגיית אופי ההתיישבות באזור. הוועדה תקבע מהו מספר היישובים שיקומו, גודל המגרשים ועוד.

אנשי המנהלת הודיעו לשר הפנים כי 160 משפחות מרצועת עזה יעברו להתגורר באתר ניצן ב-1 באוגוסט. לדבריהם, הולך וגדל מספר הפניות למנהלת מצד מתנחלים שמעוניינים להתפנות לניצן.

אנשי המנהלת אמרו עוד כי האתר חולק לשני אזורים: אזור לחילונים ואזור לדתיים. "אם החילונים ירצו לצאת מהיישוב בשבת, הם לא יפרו את שלוותם של הדתיים", אמרו.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by