בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
טיפה בים 
 
 עבודות השיפוצים בדירת המשפחה (צילומים: עמותת ``שערי מלכא``)   
 
רוני בר, חדשות נענע

עמותת "שערי מלכא" שיפצה דירה של משפחה בת 13 נפשות בירושלים. הקירות סוידו, האמבטיה שופצה, הריצוף הוחלף. יש גם חדשות טובות בישראל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
מאיר מלכא, מייסד עמותת הצדקה "שערי מלכא", מספק מזון ומצרכי יסוד לנזקקים רבים ברחבי ירושלים. למרות שהוא רגיל למראות קשים, הוא נדהם כאשר הגיע לביתה של משפחת ט', באחת השכונות בעיר.

"המשפחה, בת 13 נפשות, חיה במצב קשה", מספר מאיר. "הדירה היתה פשוט במצב מזעזע, לא היו דלתות, לא היו חלונות, לא היתה מקלחת. בני המשפחה חיו בעוני נורא". כשהציע להם את עזרתו, סירבו בתחילה. "כמה שאנשים קשה להם - הם מתביישים יותר", מסביר מאיר.

מאיר החליט לשנות את הדברים ולשפץ את דירת ארבעת החדרים של המשפחה. התהליך נמשך חודש ושבוע, במהלכם גייס עובדים מתנדבים, ותרומות של חומרי בניין מחברות.

אם המשפחה סיפרה לחדשות נענע כי מאיר לא הסתפק בגיוס התרומות: "הוא עשה עבודת קודש", היא מספרת "הוא הכניס את הנשמה שלו והתייחס לדירה כאילו זה הבית שלו".

לדבריה, מאיר היה מגיע לשטח, עומד ומעיר לפועלים. "אם משהו לא בוצע כמו שצריך, הוא פירק אותו והתקין אותו מחדש. מאיר עשה את העבודה בגופו ובנפשו ", אמרה האם.
 

חרסינה באמבטיה, ארון חדש

חדר שינה לפני השיפוץ
 חדר שינה לפני השיפוץ   
דירתה של משפחת ט' היתה במצב חמור: הקירות לא היו צבועים, בחלק מהחדרים לא היו דלתות, על החלונות לא היו תריסים ומצבם של משקופי העץ, בני 20 שנה, הלך והידרדר.

אחד החדרים המוזנחים ביותר היה חדר האמבטיה. "בקושי היה אפשר להתקלח בה" מספרת אם המשפחה, "כל המים היו קופצים מחדר האמבטיה לסלון, לא היה נוח, היה מאוד צפוף ולא נעים".

מתנדבי העמותה החליפו את הקרמיקה שעל הקירות, ואת הריצוף והברזים. ברחבי הבית הותקנו דלתות חדשות, תריסים ומשקופי אלומיניום. הקירות סוידו ורשת חשמל חדשה הותקנה בדירה.
 
 

קשה לחיות מתרומות

מאיר מלכא, במהלך השיפוצים
 מאיר מלכא, במהלך השיפוצים   
ההכנסה היחידה של משפחת ט', המונה 11 ילדים, היא קצבת הנכות של האב. "עדיין אין לנו כיורים במטבח, ובחדרי הילדים חסרות כמה מיטות, וגם שידות, כיסאות ושולחן. גם צינור הגז במצב ירוד ומסוכן, ואין כרגע גז בבית" אומרת אם המשפחה. "גם את הצרכים הבסיסיים אנחנו לא מסוגלים לספק. אנחנו צריכים יותר אוכל. תחילת השנה מתקרבת ואין לי מה לתת לילדים".

לאחרונה קבעה הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה כי ירושלים היא העיר הגדולה העניה בישראל. "שערי מלכא" היא אחת מבין מאות עמותות גמ"ח (גמילות חסדים), העוסקות בסיוע ובמתן נדבות למשפחות עניות.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by