בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
האי היווני - גרסת ארבל 
 
 המליצה להעמיד את שרון לדין. עדנה ארבל (לעמ)   
 
חדשות נענע

פורסמה חוות דעתה של ארבל בפרשת "האי היווני". הפרסום - במסגרת העתירות נגד סגירת התיק על ידי מזוז

 
 
 
 
 
 
 
 
 
המדינה הגישה הערב (חמישי) לבג"צ את תשובתה לשלוש העתירות שהוגשו נגד החלטת היועץ המשפטי, מני מזוז, שלא להעמיד לדין את ראש הממשלה, אריאל שרון, בפרשת "האי היווני". בתשובת המדינה כלולה גם טיוטת כתב האישום שגיבשה פרקליטת המדינה לשעבר, עדנה ארבל.

בתשובתה מבקשת הפרקליטות מבית המשפט לדחות את העתירות ומציינת כי החלטתו של היועץ המשפטי לממשלה, מני מזוז, לסגור את התיק, התקבלה לאחר הליך ממושך ויסודי של בחינת חומר הראיות וכי לא נפל אף פגם בהחלטה או באופן קבלתה.

עם זאת, בתשובת המדינה נכתב, כי למרות החלטת היועץ, "אין מדובר במתן תעודת יושר ציבורי לאיש מבין הנחקרים... יש לזכור, כי בהיעדר ראיות מספיקות, משפט פלילי אינו יכול לשמש תחליף למשפט הציבור".

העתירות הוגשו על ידי התנועה לאיכות השלטון וחברי הכנסת יוסי שריד ממרץ ואיתן כבל מהעבודה. הכנת מסמך התשובה נמשכה אתמול עד שעות הלילה, בישיבה של בכירי מחלקת הבג"צים עם מזוז.
 

ארבל: תמונה ברורה ועגומה

 
חוות הדעת של ארבל קובעת כי קיימת תשתית ראייתית מוצקה לקשרי שוחד בין שרון לאפל, וממליצה להעמיד את שרון לדין: "הקשר בין שרון לאפל בנוי על שלושה רבדים", נכתב בחוות הדעת. "חברות רבת שנים שבסיסה קשרים פוליטיים, תמיכה פוליטית, ובסופה תשלומי כסף גבוהים לגלעד".

עוד נכתב: "ניתן לקבוע על בסיס תשתית ראייתית מוצקה שבין שרון לאפל התקיימה חברות שבסיסה פוליטי. בתקופה שבה עוסקת החקירה, נצבע הקשר בין השניים בגוון נוסף ושונה. אפל העביר מיליוני שקלים לחוות השקמים וזאת באיצטלה של העסקת גלעד שרון כ'יועץ' לפרויקט הקמת מרכזי תיירות ונופש במספר אתרים בעולם".

בסיום חוות דעתה כותבת ארבל: "לאחר קריאה מדוקדקת וקפדנית של חומר הראיות ולאחר דיונים רבים מצאנו כי המערכת הסבוכה של האירועים, ההתרחשויות והקשרים שנחשפה בתיק, מתלכדת בסופו של יום לכדי תמונה ברורה ועגומה, ולפיה שרון, בתפקידו כשר התשתיות ושר החוץ, מקבל מידי אפל שוחד - שוחד כספי באמצעות שכר גבוה ששולם במישרין לגלעד, בנו של שרון, כמו גם הבטחות קונקרטיות לתמיכה פוליטית בעת הרגישה ביותר מבחינתו של כל פוליטיקאי - תקופת בחירות - ותיווך במגעים עם גורמים שונים שלהם נזקק שרון. המלצתנו אפוא היא להעמיד לדין את שרון בגין עברת לקיחת שוחד".
 

המסמכים

 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by