בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
בארץ 
"הוזמן כדי לרצות את הגברת": כך הועסק החשמלאי בבית רה"מ 

"הוזמן כדי לרצות את הגברת": כך הועסק החשמלאי בבית רה"מ

 
בארץ |
 

אחד מסעיפי תיק המעונות הוא פרשת העסקת החשמלאי אבי פחימה. היועמ"ש החליט שלא להגיש כתב אישום בפרשה זו נגד שרה נתניהו, אך טיוטת כתב האישום נגד סמנכ"ל משרד רה"מ לשעבר עזרא סיידוף מתארת את השיטה שדרכה הצליח פחימה, על פי רצונה של נתניהו, לעבוד בבית הפרטי בקיסריה למרות האיסור

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

טיוטת כתב האישום נגד אשת ראש הממשלה, שרה נתניהו, ונגד סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף, מפרטת את מעשי השניים בפרשיות השונות.

 

בפרשת החשמלאי, אבי פחימה, מתארת הטיוטה שהגיעה לידי חדשות 10 את השיטה שבה הצליח פחימה לעבוד בביתם הפרטי של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו בקיסריה, למרות האיסור על כך. יש להדגיש כי היועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, החליט שלא להגיש כתב אישום בפרשה זו נגד נתניהו אלא נגד סיידוף בלבד.

 

>> פרשת המעונות - כתבות נוספות:

"הזמנה ממסעדות יוקרה בניגוד לחוק": טיוטת כתב האישום נגד שרה נתניהו

11 אלף ש"ח עבור חמגשיות: החשבוניות שהובילו לחקירה הנוספת של שרה נתניהו

מסתמן: היועמ"ש יודיע על כתב אישום נגד שרה נתניהו בפרשת המעונות

 

הקשר בין הזוג נתניהו לפחימה התחיל לפני שנים רבות. הוא היה האיש שטיפל בענייני הבית בקיסריה מאז 2002, עוד לפני שנבחר נתניהו לראשות הממשלה. כאשר נבחר בשנת 2009, הובהר לרעייתו כי בהתאם לנהלים מי שמטפל מעכשיו באחזקת הבית בקיסריה היא המדינה ועובדיה.

 

 
"סיידוף הזמין את פחימה בעשרות מקרים בהתאם לדרישת הגברת". ראש הממשלה נתניהו ורעייתו
 "סיידוף הזמין את פחימה בעשרות מקרים בהתאם לדרישת הגברת". ראש הממשלה נתניהו ורעייתו   צילום: רויטרס 
 

אלא שמטיוטת כתב האישום עולה כי "באפריל אותה השנה פנתה שרה נתניהו אל מר סיידוף והבהירה לו כי היא דורשת שעבודות החשמל במעון הפרטי בקיסריה יבוצעו אך ורק על ידי פחימה". סיידוף פנה לחשב משרד רה"מ, צוות מיוחד שהוקם דחה את הבקשה, וזאת בשל חשש שהתעורר בהקשר של ניגוד עניינים וחובות עבר של משפחת נתניהו לפחימה.


סיידוף החליט ליצור מסלול שיעקוף את הצוות, בטענה כי יש הכרח בהתקשרות עם חשמלאי חיצוני לצורך ביצוע עבודות דחופות בסופי שבוע. הוועדה אישרה את הבקשה, בתנאי שיבוצעו רק עבודות דחופות ושההתקשרות לא תהיה עם פחימה. "ברגע שנודע לו שמר פחימה עובד מטעם חברה אחרת בעבודות החשמל, הוא ביקש להפסיק את העבודה איתו ופנה והתריע לגורמים הנכונים במשרד", אמר עו"ד גדי טל, פרקליטו של עזרא סיידוף.

 

 
יצר מסלול שיעקוף את הצוות שבחן את הבקשה. סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף
 יצר מסלול שיעקוף את הצוות שבחן את הבקשה. סמנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, עזרא סיידוף   צילום: חדשות 10 
 
 

לפי האישומים, פחימה, בהנחיית סיידוף, דאג ביולי 2009 למכרז ובו הצעות מחיר פיקטיביות נמוכות של החברה שבה הוא עבד ושל שניים מחבריו, בהנחה שאחת מהן תזכה, מה שאכן קרה. "סיידוף הזמין את פחימה בעשרות מקרים, לרבות עבודות שאינן דחופות, או בגדר חירום, וזאת בהתאם לדרישתה של הגברת נתניהו ובכדי לרצותה", נכתב בטיוטה.

 

על פי החשד, פחימה הגיש חשבון מזויף ובו פירוט כוזב של תאריכים שכללו ימי שישי ויום כיפור, בהם בוצעו העבודות. בחודשים הקרובים ייערך שימוע לאשת ראש הממשלה ולסיידוף. שניהם בטוחים כי יצליחו לשכנע את הפרקליטות והיועמ"ש שלא להגיש נגדם כתב אישום.

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by