בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
 
שרון מפציר במתפקדים: צאו להצביע 
 
 ראש הממשלה אריאל שרון תורם את קולו (רויטרס)    
 
חדשות נענע

ראש הממשלה קרא לכל מתפקדי הליכוד להמנע משאננות ולצאת להצביע. המתנחלים הכריזו על יום שבתון: לא עובדים, לא לומדים - מגוייסים נגד ההתנתקות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש הממשלה אריאל שרון קרא הבוקר (ראשון) בישיבת הממשלה להמנע משאננות במהלך היום וההצבעה במשאל חברי הליכוד בנוגע לתכנית ההתנתקות. שרון הפציר בשרים ובכל מתפקדי הליכוד להגיע לקלפיות ולהצביע. בפתיחת הישיבה שרון אמר כי הוא פונה לשרים, "לאלה שתומכים, לאלה שמתנגדים ולאלה שלא החליטו, לגלות אחריות ולקרוא למתפקדים ללכת להצביע".

שרון אמר לשרים כי "הליכוד הוא תנועה דמוקרטית וחשוב שכולם ישתתפו בהכרעות גורליות. זו הצבעה גורלית, קשה אך חשובה ביותר שתקבע אם ישראל תצעד קדימה בכל התחומים: ביטחון, כלכלה תעסוקה או תצעד לאחור. כל אחד חייב לחשוב טוב טוב על עתיד ילדיו'', הוסיף ראש הממשלה.

שר המשפטים, יוסף טומי לפיד אמר הבוקר בישיבת הממשלה כי משאל הליכוד על ההתנתקות הוא "אירוע מפלגתי אשר אינו מחייב את סיעת שינוי בשום פנים ואופן". לפיד הוסיף כי עתיד תכנית ההתנתקות אסור שיהא מוכרע במשאל וכי הוא "תובע שבישיבת הממשלה הבאה יהיה דיון על תוכנית ההתנתקות".

על סדר היום של ראש הממשלה היום: אחרי ישיבת הממשלה הקצרה שתתחיל הבוקר ב-09:00, יצא שרון ב- 11:00 וייפגש עם מושל קליפורניה, ארנולד שוורצנגר, שהגיע לארץ. בשעות הצהריים צפוי ראש הממשלה להגיע לקלפי ולהצביע ולאחר מכן להקדיש זמן לשיחות עם מתפקדים ולנסיונות שכנוע אחרונים.

עד הצהרים, הצביעו פחות מ-10 אחוים מחברי הליכוד, כך מדווח מטה הליכוד.
 

המשאל יוצא לדרך, המתנחלים בהערכות שיא

כ-193 אלף מתפקדי הליכוד נקראים להגיע היום ל-443 הקלפיות ברחבי הארץ ולהכריע את גורל תוכנית ההתנתקות ואולי גם את גורל ממשלת שרון. הקלפיות, שנפתחו בשעה 08:00 בבוקר ייסגרו ב-22:00 בלילה.

הסקרים האחרונים שמתפרסמים בעיתוני הבוקר ממשיכים לחזות כשלון לראש הממשלה. לפי סקר ידיעות אחרונות, 47.5 אחוזים מהמתפקדים מתכוונים להצביע נגד תכנית ההתנתקות, מול 44 אחוזים שיצביעו בעדה. במעריב הפער גדול אף יותר, עם 49 אחוזים שיצביעו נגד התכנית ורק 41 אחוזים שיתמכו בה. סקרים ראשוניים על תוצאות האמת יתפרסמו לקראת תום ההצבעה הערב בערוצי הטלוויזיה הארציים. תוצאות סופיות של ההצבעה יתפרסמו בסמוך לשעה 02:00 לפנות בוקר.

בגזרת יש"ע הוכרז היום יום שבתון לקראת ההצבעה, לא עובדים ולא לומדים וכל המאמצים מרוכזים בנסיונות שכנוע של מתפקדי הליכוש להצביע נגד תכנית ההתנתקות. מאות משפחות מתנחלים צפויות להגיע המהלך היום לכל הקלפיות ברחבי הארץ ולשוחח עם מתפקדים בניסיון לשכנעם.

ח"כ חיים כץ, יו"ר מטה הארגון של מתנגדי תוכנית ההתנתקות, אומר כי בניגוד לסיכומים המוקדמים, שקבעו כי בכל קלפי יעמוד נציג התומכים ונציג המתנגדים לתכנית, ישנן קלפיות בהן נמנעת כניסת המשקיפים מצד המתנגדים.

משטרת ישראל הוציאה חוזר האוסר על שוטרים חברי הליכוד להצביע במשאל היום, משום שלשוטר, גם אם הוא חבר מפלגה, "אסור להכריז על זהותו הפוליטית".

המתנחלים אומרים שהכלי המועיל ביותר שלהם הם "נערי הדיונות", הצעירים שגדלו ולעתים אף נולדו בגוש קטיף. כמעט כולם השתתפו במאמץ של מועצת יש"ע, פקדו בתי חברי ליכוד והפצירו בהם שלא "לגרש אותנו מהבית".

במועצת יש"ע חושבים שזה עבד. מחר בבוקר נדע אם הם צדקו.
 

עובדיה יוסף: "חובה להצביע נגד"

מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף, הצטרף אתמול למתנגדים ובדרשתו השבועית אמר כי "ההתנתקות היא סכנה ותהיה פרס לטרור, לכן חובה להצביע נגד".

שר הבטחון, שאול מופז אמר הבוקר בראיון לקול ישראל כי שום דבר אינו חתום עדיין וכי "יש להמתין לתוצאות האמת בחצות". מופז הבהיר, "אני מאמין שהתכנית טובה למדינת ישראל. כל מי שנאחז בנימוק הבטחוני עושה טעות. אני רוצה להגיד כשר הבטחון של מדינת ישראל ובאופן חד משמעי, התכנית הזו טובה בטחונית למדינת ישראל".

בתוך כך ממשיכים המגעים לקראת ממשלת אחדות, במידה ותוצאות המשאל יהפכו את המשך כהונתה של הממשלה לבלתי אפשרי. מקורבים ללשכתו של יו"ר העבודה, שמעון פרס, אומרים כי מנכ"ל לשכת ראש הממשלה, דב וייסגלס הבטיח כי מקומו של פרס כשר חוץ שמור, במידה והעבודה תצטרף לממשלה. כך מדווחים בקול ישראל. בלשכת ראש הממשלה מכחישים בתוקף ובזעם את הפרסום ומוסרים כי ראש הממשלה "לא עוסק במינויים פוליטיים ועתידיים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by